Ahşap İhracat Kasası Üretimi

E-ticaretinde büyümesiyle her gün daha büyüyen lojistik sektörünün en önemli ekipmanları taşıma araçlarıdır. İster ağır veya hafif sanayi malzemeleri, otomotiv, enerji dağıtım ve kurulum parçaları, tıbbi cihaz ve ürünler başta olmak üzere tüm değerli ve hassas ürünler ahşap kasalar, ahşap kafesler ve ahşap paletler ile taşınmaktadır. Ahşap kasalarının kullanım önceliği , kullanım alanlarının geniş olması nedeniyle oldukça yüksektir. Uzun ve risk içeren yolculuklarda içine konan ürünlerin herhangi bir hasar almasını engelleyerek sağlam ve kusursuz bir teslimat sağlanmasına yarayan ahşap ihracat kasaları çok pratik bir çözümdür.

Ahşap ihracat kasası, hafif, ergonomik ve ekonomik bir taşıma çözümüdür. Hava, deniz ve karayolu taşımacılığında çoğunlukla tercih edilmektedir. İzmir Palet Firmalarından Fatih Tuna Palet olarak toptan ve perakende sıfır ahşap kasa ve ahşap sandık satışı hizmeti veriyoruz! Ürün detayları ve çeşitleri hakkında bilgi iletişim formunu doldurabilirsiniz

Ahşap İhracat Kasaları Nerelerde Kullanılır?

Ahşap ihracat kasaları çoğunlukla kapalı ve tek parça malzemelerin taşınmasında kullanılır. Bu kasaların her yanı kapalıysa “ihracat kasası”; cephelerinde aralıklar varsa “ihracat kafesi” olarak adlandırılır. Firmaların nakliye giderlerini düşürmek ve yol süresince taşınan ürünlerin kırılmasını ya da yıpranmasını engellemek amacıyla ahşap kasa ve paletlerde belirli standartlara sahip olma zorunluluğu getirilmiştir. İthalat ve ihracat uygulamalarında taşıma kaynaklı hasarları en aza indirmek için belirlenen bu standartlar, taşınan malzemelerin türüne, hacmine ve kapladığı alana göre özel ölçülerde de üretilebilmektedir.

Kapalı sandıklara % 30' un üzerinde ekonomik olan ve ağırlık, hacim ve direnç temasıyla imal edilen ahşap ihracat kafesleri , taşıma, depolama ve boşaltma hatta istifleme adımlarının her birinde kullanılmaktadır. Kapalı ahşap sandıkların taşıyabileceği yükün %80’ini güvenle taşıyabilen ahşap ihracat kafesleri , taşıma kaynaklı hasar oranını önemli ölçüde düşürmektedir.

Nakliye elemanlarının uluslar arası hatta kıtalar arası uzun yolculuklarda yüksek nem, rutubet, küf ve türevi etkenlerden dolayı zedelenebilir. Avrupa Palet Birliği tarafından oluşturulan standartlarda ahşap taşıma ekipmanları korozyon, nem ve paslanmaya karşı etkili bir çözümü anlamlandırır. Ahşap kasa elemanları montajlanmadan önce ısıl işlemden geçirilerek ve monte edilir ve böylelikle kullanıma hazır hale getirilir. Taşınan ürünlerin sabitlenmesiyle hazırlanan siparişler, orta ve uzun vadeli yolculuk ve depolamaya müsait hale getirilir.

Geri Dönüştürülebilir Ve Ekonomik Ahşap Kasalar

Ahşap kasalarda tahtakurusu ve diğer zararlılara karşı geliştirilen ISPM 15 standartları, Avrupa Birliği tarafından belirlenen bir uygulamayı gösterir.Özellikle düzenli biçimde alım ve satım gerçekleştiren firmalar için önemli bir gideri kalemi olan ahşap palet ve ahşap kasalar,taşıma maliyetlerini minimum hale getirmek için tekrar kullanılabilir ve onarılmaya müsaittir. Kullanılamaz hale gelen ahşap kasalar ise sonrasında kağıt hamuruna ya da doğrudan kağıda dönüştürülerek ağaç kesimini azaltmak hedeflenmektedir.

Ahşap nakliye kasalarının yanı sıra kontrplak ya da galvaniz sac ile güçlendirilen kasa türleri de mevcuttur.Taşınan malzemelerin hasarlara karşı hassasiyeti önemli hale geldikçe ahşap kasanın dayanıklılığı da aynı oranda artmaktadır. Böylelikle ahşap kasalar plastik ve metal alaşımlar ile güçlendirilebilir.

Ahşap Kasa Ve Ahşap Palet firması Fatih Tuna Palet , 1982 yılından bu yana işletmelerin özel taleplerine yönelik ahşap palet, CP Palet, EURO palet ve ahşap ihracat kasası imalatı, satışını gerçekleştirmektedir. İzmir Ahşap Kasa, Ahşap Palet fiyatları için bizden teklif isteyebilir WhatsApp iletişim hattımızla doğrudan çözüm bulabilirsiniz.

izmirde epal palet   epal palet   izmirde euro palet   euro palet   izmirde 80x120 palet   80x120 palet   izmirde paletçiler   izmirde palet   ısıl işlemli palet   izmirde ısıl işlemli palet   ıspm 15   izmirde ıspm 15   manisa osb paletçiler   torbalıda paletçiler   gıda çarşısında paletçi   izmir osb paletçi   izmir aosb paletçiler   gaziemir ege serbest bölgede paletçiler   aliağa serbest bölgede paletçiler   izmir pancar osb paletçiler