EURO Palet

Euro Palet, malzeme veya ürün taşıma ve sevkiyatında kullanılmaktadır. Fatih Tuna Palet olarak belirli ölçülerde ahşaptan ürettiğimiz euro paletler kısaca bir taban destek ürünüdür. Euro paletler ısıl işlem yapılmış ahşap ürünlerdir.

Standart olarak kullanılan ve hazır halde sürekli bulunan palet çeşitleri dışında Euro paletlerin boyutlarını taşınacak olan ürünün cinsi, ölçüsü ve ağırlığına göre özel üretimi sağlanır. Genelde bu paletlerin adına euro palet denir. İhracat özellikli sevkiyat türleri için euro palet kullanılır.

Euro Palet Nerelerde Kullanılır?

i Euro paletlerin en büyük faydası ı tekrar tekrar kullanabilir olmasıdır. Bu nedenle 2. el euro palet makuldür. Palet Taşıma sandıkları taşınacak olan malzemeyi taşıması esnasında forklift ve transpalete uygun yataklı olmasından dolayı taşımada kolaylık sağlar.

Fatih Tuna Palet kaliteli hizmet için bizi tercih edin.
Sıfır ve İkinci El Euro Palet talepleriniz için bize ulaşabilirsiniz.

EPAL – EURO Palet Standardizasyonu

Lojistikte taşıma, depolama, istifleme ve yer değiştirme işlemlerinde kullanılan ahşap paletler,1000 - 1500 kg yük direncine sahiptir.Ve AB belirli standartlarına göre üretilmektedir.

Ahşap paletler kendi içinde çeşitlere ayrılsada beraber standart palet özellikleri birkaç ana görevi vardır. Ahşap paletler konteynerlerile ağır vasıta araçların kasalarında taşınır.

Transfer ve Depolamada Euro Palet

Ulusal, uluslararası ve kıtalar arası ticaretin temeli olan paletler düzenli kullanılan bir taşıma aracı olduğu için Avrupa Palet Birliği ve Avrupa Kimya ve Plastik Endüstrisi tarafından standarlara tabidir. Dünyada geçerli olacak tek bir palet tipi çeşitli sektör ve ürünlere göre uyum sağlayamayacağı için, ifirmalara özel palet imalatı da mümkündür.Fatih Tuna Palet olarak talebe göre palet imalatı yapmaktayız.

EURO paletler içerdiği %45’lik güçlendirilmiş ahşap, ısıl işleme ve fumigasyona tabi tutularak üretilir. Ahşap parçalarının yüzeye temas etmesi durumunda özellikle nem ve bakteri üremesiyle kullanılamaz hale gelebilmekte; istiflenen malzemelerin fiziki zarar görmesine sebep olur. Avrupa standartlarına uygun olan EURO palet pah ve fumigasyon uygulandıkta sonra “EURO” etiketiyle damgalanır..EURO paletler kırılma, çatlama ve bölünme durumlarına karşın dayanıklı ve onarılabilirdir.

Ahşap paletlerin uluslararası ticaretteki kullanım alanı geniş olması nedeniyle yüksek değere sahiptir.Sadece ticari taşımacılık alanında değil, Dayanıklı Tüketim mallarının taşınmasında, ev eşyalarında da palet kullanımı yaygınlaşmıştır. Standart paletler bir araya getirilerek doğal koltuk, kitaplık ya da raflı masa, mini bar yapılması, estetik ve sıcak bir çözüm sunuyor. Dayanıklı paletlere ekonomik çözümler için çıkma yani 2. el paletlerde alternatif olabiliyor.

Geri Dönüşümlü Paletler

Uluslararası ticaret gerçekleştiren işletmeler yüklü miktarda palet kullanarak ürün, malzeme ve eşyalarını teslimat sırasında güvence altına almaktadır. Büyük ölçekli işletmelerde sıfırdan palet almak pahalı ve çevreye zararlı bir yöntem olacağından kendi içinde palet tamir birimleri oluşturmaktadır. Bunun yanı sıra, Avrupa standartlarına uygun olacak biçimde palet ölçüleri ve malzemeleri temin edilerek geri dönüştürülebilen paletler, tekrar kullanılabilir hale getirilebilmektedir.

Paletler, nakliyat işlemlerinde hem iş yükünü hem de gereksiz masraflarında tasarruf sağladığı gibi teslimat sonrası boşaltma ve yükleme aşamalarında da oldukça kullanışlıdır. Büyük ölçekli siparişler ya da hacimce büyük malzemeler gibi insan gücünün yetersiz kalacağı durumlarda forklift ve transpalet gibi araçların kullanılması, paletlerde yer alan ve standardize edilen palet ızgaraları ile mümkündür. Bu ızgaralar palet türlerine göre değişkenlik göstermekle beraber genel olarak iki girişli ve dört girişli olmak üzere 2 ayrı tiptedir. İki girişli paletlerde transpalet çatalı ayaklı paletin yalnızca iki yönünden müdahale edebilir. Dört girişli paletlerde ise paletin dört ayrı bölgesinden de müdahale mümkündür.

izmirde epal palet   epal palet   izmirde euro palet   euro palet   izmirde 80x120 palet   80x120 palet   izmirde paletçiler   izmirde palet   ısıl işlemli palet   izmirde ısıl işlemli palet   ıspm 15   izmirde ıspm 15   manisa osb paletçiler   torbalıda paletçiler   gıda çarşısında paletçi   izmir osb paletçi   izmir aosb paletçiler   gaziemir ege serbest bölgede paletçiler   aliağa serbest bölgede paletçiler   izmir pancar osb paletçiler