Ahşap İhracat Kasası Üretimi

Ahşap kasa veya ahşap sandık hafif olması nedeniyle taşımacılık ve sevkiyat için taşıma kolaylık sağlar. Hava, Deniz ve Karayolu taşımacılığında hafif olması nedeniyle ağırlıktan tasarruf sağlar.

Ulusal ve uluslararası ticarette taşımacılık sektörü günden güne büyük önem kazanmıştır. İthalat ve ihracat firmalarının ürünlerini kusursuz biçimde nakledebilmeleri için kullanılan ahşap palet ve ahşap kasa sandıklar, lojistikte önemli gider kalemlerinden biridir.

İzmir Palet İmalatçısı Fatih Tuna Palet olarak müşterilerimize farklı ebatlarda ve farklı çeşitlerde ahşap kasa sandık imalatı yapmaktayız. Kaliteli hizmet için Fatih Tuna Palet' i tercih edin.

Müşteri memnuniyetinizi ve ürünlerinizi riske atmayın.Fatih Tuna Palet ile güvenli taşıma ve istiflemenin rahatını yaşayın.

Ahşap İhracat Kasası Nerelerde Kullanılır

Ahşap sandıklar genelde tek parça ya da paketlenmiş ürünlerin nakliyesinde kullanılır. Nakliye maliyetlerini en aza indirmek için kullanılan ahşap sandıklar oldukça kullanışlı ve pratik nakliye araçlarıdır. İçine konan ürünlerin kırılmasını, ezilmesini ya da parçalanmasını engeller, rutubet ya da yüksek derecede UV ışınlarına karşı ekstra dayanıklıdır. Ahşap kasa sandıklar, fırınlanmış ve işlenmiş özel kerestelerden ya da kontrplak levhalardan oluşur.Fatih Tuna Palet işletmesinde Isıl İşlem ünitesi bulunmaktadır.

Uluslararası gemi taşımacılığında paketleme ve nakliye elemanlarını yıpratıp kullanılmaz hale getiren en önemli faktör yüksek nem ve deniz/okyanus suyudur. Ahşap kasaların zeminle temas ettiği tabanı ızgaralı tahta bloklardan imal edildiği için temas en aza indirilir.Ayrıca forklift ve transpalet ile bir noktadan bir noktaya toplu olarak transfer edilebilen ahşap sandıklar bu yönüyle oldukça pratiktir.

Ahşap kasa sandıklar hafif ve kolay taşınabilir olmalarına rağmen 1000-1500 kilogram aralığında yük çekebilirler .

Fatih Tuna Palet olarak toptan ve perakende ahşap kasa sandık satışı hizmeti veriyoruz! Ürün detayları ve çeşitleri hakkında detaylı bilgi için web sitemizde yer alan iletişim formunu doldurabilirsiniz.

Kasa Sandık Modelleri (Ahşap, Kontrplak, Galvaniz Sac, Metal, Plastik)

Ahşap kasa sandıklara Avrupa Birliği başta olmak üzere uluslararası ve kıtalar arası taşımacılıkta standartlar vardır. Bu standartlara göre Ahşap, Kontrplak, Galvaniz Sac, Metal ve Plastik olarak çeşitli materyallerden üretilen kasalar, içine konan ürünlere ve ürünlerin hacimlerine göre sınıflandırılırlar. Avrupa standartlarında “ISPM 15” olarak adlandırılan ve 122×183 cm’lik boyutlarındaki kerestelerden üretilen OSB (Oriented Strand Board) ahşap ihracat kasalar, kullanılan kasalarıın yaklaşık %80 nine tekabül eder.

OSB (Oriented Strand Board) ahşap kasalar yükleme, istifleme, nakliye, boşaltma, taşıma ve depolama aşamalarının tümünde içine konan ürünlerin yolculuk esnasında alacağı hasarı en aza indirir. OSB ahşap sandıklar 4 farklı kullanım alanıyla OSB 1, OSB 2, OSB 3 ve OSB 4 olarak 4 ayrı çeşide ayrılır. Türkçeleştirilebilecek OSB ahşap kasalar, uluslararası lojistik sektörünün demirbaş malzemelerinden biridir.

Denizaşırı ülkelere yönelik nakliyelerde yalnızca taşınan malzemelerin yanında ahşap kasaların ve paletlerin de korunmasını gerektirir. Sulu, rutubetli ve nemli ortamlarda ahşapta meydana gelebilecek küf, mantar ve bakteri üremesi ahşap sandığın ömrünü kısaltmakla beraber tekrar kullanılabilirliğine de engel teşkil eder. Düzenli aralıklarla ürün transfer eden işletmeler için nakliye masrafları ciddi bir maliyet oluşturduğu içini karlılığı artırmak adına bu önlemleri almak gerekir.

Taşıma süreçlerinde hem ürünlere hem de taşıma elemanlarına gelecek hasarı en aza indirmek için etkili biçimde kullanılabilen OSB ahşap kasalar etkili ve pratik nakliye aparatlardır. Korozyon, nem ve paslanmaya karşı güçlendirilen ahşap kasa sandıklar ısıl işleme tabi olmaları sebebiyle gümrükte ve diğer sınır noktalarında problem yaşama ihtimaline karşı güvenceye sahiptir.

izmirde epal palet   epal palet   izmirde euro palet   euro palet   izmirde 80x120 palet   80x120 palet   izmirde paletçiler   izmirde palet   ısıl işlemli palet   izmirde ısıl işlemli palet   ıspm 15   izmirde ıspm 15   manisa osb paletçiler   torbalıda paletçiler   gıda çarşısında paletçi   izmir osb paletçi   izmir aosb paletçiler   gaziemir ege serbest bölgede paletçiler   aliağa serbest bölgede paletçiler   izmir pancar osb paletçiler