İzmirde CP Palet – Ahşap Palet

CP Palet

Palet , ithalat- ihracat malzemelerinin taşınmasında en çok kullanılan yatay düzlem araçtır. Hacim ve kilo bazında ağır olan malzemelerin altına konarak malzemelere gelen zaeae engellenir; forklift ve transpalet araçlarıyla taşınırkende zaman ve iş gücünden tasarruf edilir.

Avm ve marketler gibi ürün sirkülasyonunun yoğun olduğu yerlerde istifleme dahil ,taşıma ve sunum kolaylığı sağlar.

Ahşap Palet Kullanımı

Paletler taşınacak ürünlerin türüne ve hacmine göre çeşitliliğe sahiptir. Hammadde, kaynak, eşya ve malzemelerin taşınması ağırlıkla ahşap paletler ile sağlanır.

Dış ticaret hacminin her geçen gün arttığı Dünya'da Avrupa standardı paletler endüstriyel ihracat ve ithalat faaliyetlerinde ürün kalite yönetmeliğine de olumlu etki yaratmaktadır.

Güvenli taşıyabileceği yük 1000-1500 kg arasında olan CP Palet, EURO Palet'e alternatif olarak üretilen palet çeşididir. Euro palet muadili Cp Palet te diyebiliriz. Cp Palette hasar alma durumlarında onarılabilir ve geri dönüştürülebilir yapıda olduğu için değerlidir.

CP Palet çevre dostudur. Avrupa Kimya ve Plastik Endüstrisi tarafından oluşturulmuş standartlara tabidir . Euro paletlerde olduğu gibi Cp palette ısıl işleme tabi tutularak dayanıklılığı arttırılır.

Palet imalatına uygun yapım malzemesi kurutulmuş ceviz ,kavak ağacından elde edilen ahşaplardır. Uzun yolculuklara çıkacaklarından paletlerde meydana gelebilecek mantar ve küf tehlikesine karşın yüzeyle temas eden yerler pahlanır.

Doğrudan yüzey temasının özellikle deniz yolculukları sırasında nemden dolayı kabarması ve bağlantı aparatlarının esnemesi sebebiyle meydana gelen maddi zararlar, CP

İzmirde CP Palet – Ahşap Palet

En çok Tercih Edilen Palet Türü

CP Paletler standartları gereği , ölçüleri ve yapım malzemeleri itibariyle kaliteli ve ekonomik bir çözümdür. Takribi 80 ayrı ahşap parçasının birleşimiyle ağırlıkları 35 kilograma ulaşan CP Paletler ,ağırlıklı olarak kimya sektöründe ve hassas malzemelerin taşınmasında kullanılır.

CP Paletler 9 ayrı çeşide ayrılmakta olup en yaygın kullanımı 80x120 ebatıdır. CP1, CP2, CP3, CP4, CP5, CP6, CP7, CP8 ve CP9 olarak 9 ayrı ebatta olan CP Palet, lojistik ve depolama faaliyetlerinde paletler gibi sıklıkla kullanılırlar

CP Paletler kurutulmuş ceviz ve kavak ağacından yapılsa da büyük ölçekli işletmelere özel imal edilen palet çeşitleri plastik ve çelik alaşımlar içerebilir.

Paletin ve ürünlerin dağılmasını, kırılmasını veya çatlamasını engellemek için nervürlü çiviler ile desteklenen palet birleşim parçaları böcek, mantar ve küflenmeye karşı da fumigasyon işleminden geçirilerek koruma altına alınır.

Gereksiz Zaman ve Para Kaybını Önler

Forklift ve transpalet gibi araçların kullanımı, paletlerde yer alan ve standardize edilen palet ızgaraları ile sağlanır.

Bu ızgaralar palet türlerine göre farklılık göstersede iki girişli ve dört girişli olmak üzere 2 ayrı şekle sahiptir. İki girişli paletlerde transpalet çatalı ayaklı paletin yalnızca iki yönünden ,dört girişli paletlerde ise paletin dört ayrı bölgesinden de müdahale edilebilir.

1000 kilograma kadar taşınan ağırlıklarda kare ve kareye yakın palet biçimlerinde basınç ve bağlantı noktalarının arasındaki basınç miktarı artırmasıyla devrilmeye karşı dirençte artış gözlemlenir.

Ülkelerin ve firmaların kendi ürünlerine göre oluşturdukları palet standartları mevcuttur. Bu standartların belirgin olduğu sektörler süpermarketler, perakende firmaları, meşrubat ve alkollü içecek firmaları, otomotiv, süt ve süt ürünleri üreticileri ve inşaat malzemesi üretici ve satıcıları olarak kısaca tanımlanabilir.

Standartlaşmış Palet Türleri ve Ölçüleri

Avrupa Standartlar Komitesi'nin belirlediği 80 x 120 x 12 cm ölçüleri, transferin gerçekleştiği ülkelerdeki en yaygın bilinen palet türüdür.

Günümüzde bir yılda üretilen palet miktarı yaklaşık 1 milyar kadardır. Dünyadaki üretilen paletlerin yarısını ABD üretirken , Çin ve diğer Uzak Doğu ülkeleriyle olan ticaret ilişkileri sebebiyle üretiminda farklılıklar meydana gelmiştir.

Her Yerde Güvenle Kullanılabilir

CP Palet kullanımı çoğunlukla kimyasal malzemelerin taşınmasında kullanılsada kapladığı alan küçük; ve maddi değeri yüksek olan mücevher ve değerli metal transferleri içinde kullanılır.

Dünyada geçerli olacak tek bir palet standardı her sektöre olamayacağı için kayıp ve hasara neden olabilir.

Fatih Tuna Palet olarak bizler dünya standartların ve işletmelerin özel ihtiyaçlarına yönelik ahşap palet, CP Palet, EURO palet ve ahşap ihracat kasası imalatı, satışı ve tamiri alanlarında hizmet veriyoruz. Ürün, hizmet ve çözümlerimizde sektörel deneyimimizi sizlerle paylaşmaktan kıvanç duyuyor; %100 memnuniyet anlayışıyla çalışıyoruz.

Cp Palet Teknik Bilgileri

Palet Adı Ölçüler Kapasite Özellik
CP-1 Palet 1000x1200 mm 1000 kg Altı Açık
CP-2 Palet 800x1200 mm 1000 kg Altı Açık
CP-3 Palet 1140x1140 mm 1000 kg Altı Açık
CP-4 Palet 1100x1300 mm 1000 kg Altı Açık
CP-5 Palet 760x1140 mm 1000 kg Altı Açık
CP-6 Palet 1200x1000 mm 1000 kg Altı Kapalı
CP-7 Palet 1300x1100 mm 1000 kg Altı Kapalı
CP-8 Palet 1140x1140 mm 1000 kg üstü Açık, Altı Kapalı
CP-9 Palet 1140x1140 mm 1000 kg Altı Kapalı
izmirde epal palet   epal palet   izmirde euro palet   euro palet   izmirde 80x120 palet   80x120 palet   izmirde paletçiler   izmirde palet   ısıl işlemli palet   izmirde ısıl işlemli palet   ıspm 15   izmirde ıspm 15   manisa osb paletçiler   torbalıda paletçiler   gıda çarşısında paletçi   izmir osb paletçi   izmir aosb paletçiler   gaziemir ege serbest bölgede paletçiler   aliağa serbest bölgede paletçiler   izmir pancar osb paletçiler