Uluslararası Standartlarda Özel Tip Palet İmalatı

Uluslararası ticaret hacminin her geçen gün büyümesiyle lojistik hizmetlerinin geliştirilmesi ile bir taşıma aracı olan paletlere olan ihtiyaç da artmıştır. Paletlerin kullanım amacı herhangi bir ürünün taşıma, depolama ve yer değiştirme işlemlerinde zarar görmesini engellecek şekilde transfer sağlanmasıdır.

Taşınacak malzemelerin ebat , hacim ve türlerine göre palet malzemeleri farklılık göstermektedir. Ve E-ticaretinde globalleşmesiyle lojistik ağı günden güne büyümektedir.

Pandemi koşulları ihtiyaçların tüketiciye ulaştırma türünü değiştirmesiyle beraber lojistik sektörünü hızlandırmıştır.

Taşınan malzemelerin deniz, kara ya da hava yolları kullanılarak bir yerden bir yere iletilmesi işlemi özellikle kıtalararası ticarette çeşitli prosedürlere tabidir. Lojistik organizasyonun tüm adımlarında olduğu gibi malzemelerin kusursuz biçimde alıcı yere ulaştırılması için kullanılan paletler, ürünlerin fiziki zarar görmesini ve kolayca taşınabilmesine yarayan ürünlerin üzerine konulduğu materyallerdirç

En, boy ve derinlik itibariyle uluslararası standartları olan palet ölçüleri taşınacak malın özelliklerine, ağırlığına ve kapladığı hacme değişik bir şekilde imal edilebilir.

Verimli Yük Taşıma

Paletler “iki girişli” ve “dört girişli” girişlidir. Girişler, paletlerin bir forklift veya transpalet ile taşınması amacıyla anlam ifade eder. Forklift veya transpaletlerde yer alan kavrayıcı çatallar paletleri 4 veya 2 taraftan kavrayarak bir yerden bir yere taşır.Böylece zaman ve taşıma gücünden tasarruf sağlanır.

Palet arası ızgaralarda en, boy ve yükseklik ölçüleri itibariyle sstandartlar olsada Fatih Tuna Palet sizler için proje bazlı imalatta yapılmaktadır.

En sık kullanılan palet türü ahşap paletlerdir.

Paletlerin çalışma prensibi üst üste dizilen malzemelerin hacmini tek bir noktada toplamak üzerine kuruludur.

Onarımı Kolay ve Geri Dönüştürülebilir

Ahşap paletler tek başına bir taşıma aracı değildir. Ürün sunum, ürün lojistik ve depolama gibi görevleri vardır.

Taşıma kapasitenin üstünde ürün yüklenmesi veya teslimat sırasında meydana gelen kazalar sonucunda kırılabilen paletler, onarılabilmektedir.Kullanım ömrünü tamamlayan paletler kağıt veya kağıt hamuru olmak üzere geri dönüştürülebilir.

Mağazanın deposuna taşınmak üzere yola çıkan ürünlerde kırılma, hasar yada sızdırma riski palet kullanımı ile en aza indirilir . F

Palet kullanımı ticarette tüm dünyada benimsenmiş bir yöntemdir. Kıtalar arası taşımacılıkta sevkiyat kaynaklı dezenformasyonların önlenmesi adına palet ölçüleri, derinlikleri ve yapım malzemeleri standart bir prosedürlere sahiptir.

Paletlere zarar verebilecek haşerelere ya da kırılmalara karşı EURO CP paletler geliştirilmiştir ,

EPAL Standartlarına Göre Palet Nasıl Üretilir ?

EPAL (Avrupa Paletçiler Derneği anlamına gelir ) standartları palet üretimine ve kullanımına yönelik geliştirilen prosedürler nitelikli hizmet ve teslimatların gerçekleşmesine olanak sağlar. Bunun yanı sıra, Avrupa Palet Birliği’nin standartlarına göre EURO palet, en dayanıklı ve sürdürülebilir palet türü olarak kabul edilmektedir..

Konteyner ve tüm nakliye araçlarına uygun biçimde tasarlanan EURO paletlerin yapımında ağırlıklı olarak ceviz ve kavak ağaçları kullanılır.

“İki Girişli” ve “Dört Girişli” paletler, lojistiğin hemen hemen tüm adımlarında kullanılır. Sürekli kullanım sonucu eskiyen paletler ekspertiz raporlarıyla birlikte tekrar kullanılabilir hale getirilebilir. Tüm dünyanın kabul gören palet standartları 80×120 cm EURO palettir.

Toplu palet kullanımı sağladığı taşıma imkanından dolayı iyi tasarruf sağlar. Uzun ömürlü taşıma araçlarıdır.

izmir pancar osb paletçiler   aliağa serbest bölgede paletçiler   gaziemir ege serbest bölgede paletçiler   izmir aosb paletçiler   izmir osb paletçi   gıda çarşısında paletçi   torbalıda paletçiler   manisa osb paletçileri   izmirde ıspm 15   ıspm 15   izmirde ısıl işlemli palet   ısıl işlemli palet   izmirde palet   izmirde paletçiler   80x120 palet   izmirde 80x120 palet   euro palet   izmirde euro palet   epal palet   izmirde epal palet