İkinci El Palet Satışı

Ahşap paletler istifleme, taşıma, depolama ve boşaltma uygulamalarının temelini oluşturur. Taşınan ürünlerin herhangi bir hasar almadan bir yerden bir yere ulaştırılması için gereken taşıma araçları olan ahşap paletler tek başlarına nakliyatı gerçekleştiren malzemeler olmasalarda beraber taşımacılığın en temel aletlerinden birini ifade ederler. İthalat ve ihracat yapan firmaların en önemli giderlerinden birisi nakliyat işlemleridir. Ahşap paletler işletmelerin alandan, zamandan ve maliyetten tasarruf edebilecekleri fonksiyonel aparatlardır.

Dış ticaret firmaları için müşteri memnuniyetinin sağlanması ve kazancın arttırılması için transfer edilen ürünlerde meydana gelebilecek fiziksel dezenformasyonlar telafi edilememektir. Küresel dünyada üretim ve talep dengesinin her geçen gün değiştiği bir ticari ağ, nakliyat işlemlerinin de öneminide giderek önemli hale getirmiştir.. Ahşap paletler taşınacakların türüne, hacmine ve ağırlığına göre özelleştirilebilen pratik nakliye aparatları olmakla beraber geri dönüştürülebilir ve onarılabilir yapıda çevre dostu ürünler arasında yer almaktadır.

EURO Palet – Turpal Palet – CP Palet

Sürekli bir ihtiyaç olan ahşap paletlerde hem firmaların maliyetlerini hem de gereksiz iş yükünü ortadan kaldıracak çözümlerden biri olarak ahşap palet standartlarına geçilmiştir. “EURO Palet”, Turpal Palet” ve “CP Palet” başta olmak üzere ölçü, üretim malzemesi ve ağırlıkta olan ahşap palet çeşitleri sevkiyat sonrası ekspertiz raporlarıyla kayıt altına alınır. Böylece her defasında yeni bir palet almak yerine basit bakım ve onarım müdahaleleriyle ciddi bir gider ve zaman tasarrufu sağlanır

Türkiye uluslararası taşımacılıkta çok önemli stratejik konuma sahiptir bir ülkedir. Lojistik ve depolama hizmetlerinde kullanılmak üzere tercih en çok tercih edilen palet çeşitleri EURO palet, Turpal palet ve CP palettir.

İkinci El Palet Kullanım Alanları

İkinci el ahşap paletlerin kullanım alanları hem ulusal hem de uluslararası alanlarda geçerliliğini korurken ana faaliyet merkezleri;

  • Depodan depoya olmak üzere
  • Depodan marineye olmak üzere
  • Marineden marineye olmak üzere
  • Marineden depoya olmak üzere

tercih edilebilir. Özellikle çok uzun mesafe teslimatlarda değerlendirilen ahşap paletler, uluslararası standartlar ve ölçüler göz önünde bulundurularak imal edilerek kullanıma sunulmaktadır.

Hafif Esnek ve Ekonomik Seçenek

Ahşap Paletler ulusal ve uluslararası taşımacılık sektöründe önemli bir yer tutar. Taşınan ürünlerin kapladığı alana ve ağırlıklarına göre imal edilebilen ahşap paletler, ekonomik ömrü uzun olan bir nakliye araçlarından biridir.

Ahşap paletler bir kez kullanıldıktan sonra atıl duruma gelmezler. Ölçü ve yapım malzemesine göre değişsede 500 kilogram ile 1500 kilograma kadar ağırlığı kaldırabilen ahşap paletler ömrünü tamamladığında kağıt hamuruna ya da doğrudan kağıda dönüştürülebilir ve ormalarımız koruma altına alınmış olur. Bunlar dışında son yıllarda Ahşap Paletler ev ve iş yeri dekorasyonlarındada kullanılmaktadır.

Ahşap paletler güçlü ve dayanıklı nakliye araçlarıdır. Forklift ve transpaletlerin kullanımıyla düzgün yer değiştiren paletler daha uzun ömürlü hale gelmektedir.

Çalışma prensibi itibariyle “içine konan ürünlerin dışsal hasarlardan ve darbelerden korunması” olarak açıklanabilecek ahşap paletler diğer ambalajlama ürünlerine kıyasla daha az maliyetlidir. Hafif ve esnek bir yapıda olan ahşap paletleri özellikle konteyner yükleme uygulamalarında oldukça pratik ve kullanışlı bir üründür.

Düzenli bakım ve onarımları gerçekleştirilen ahşap paletlerin kullanım ömrü uzatılabilmektedir. Seyrek taşıma gerçekleştiren işletmelerde ikinci el palette ekonomik açıdan tercih edilebilir.

izmir pancar osb paletçiler   aliağa serbest bölgede paletçiler   gaziemir ege serbest bölgede paletçiler   izmir aosb paletçiler   izmir osb paletçi   gıda çarşısında paletçi   torbalıda paletçiler   manisa osb paletçiler   izmirde ıspm 15   ıspm 15   izmirde ısıl işlemli palet   ısıl işlemli palet   izmirde palet   izmirde paletçiler   80x120 palet   izmirde 80x120 palet   euro palet   izmirde euro palet   epal palet   izmirde epal palet